Dřevěné obklady

Estetický prvek moderního i klasického typu domu plnící funkci ochranného tepelného štítu budovy a prodlužující životnost stavby. Zlepšuje tepelně izolační vlastnosti, což má za následek nižší provozní náklady na vytápění.

Výběr materiálu

Mezi nejčastěji používané materiály patří z exotických dřevin především Bangkirai, Massaranduba či Západní červený cedr, z tuzemských dřevin se pak jedná o  cenově zajímavou variantu v podobě modřínu.  Alternativou je pak smrk, který při správné instalaci a ochraně nátěrem konkuruje v trvanlivosti a odolnosti i exotickým dřevinám.

Zajímavou kombinací je Thermowood - tepelně stabilizované dřevo specifickým technologickým procesem, s umrtvenými zárodky plísní a dřevokazných hub a se specifickou karamelovou barvou. Výhodou je nepochybně tvarová stálost a vyšší životnost, i když se jedná nejčastěji o výrobek ze smrku a borovice. Využívá se především na fasády a terasy.

Ošetření dřeva

Obvykle provádíme a i doporučujeme 2-3 nátěry oleji na přírodní bázi ( např. Tikkurila), které bez problémů ošetří dřevo na min.3-5 let s možností následného 1 vrstvého udržovacího nátěru bez broušení. 

Vybrané reference dřevěných obkladů